Nejčastější otázky

Co je vlasně ohnivá lorna Fiery Pot?

Ohnivá lorna griluje, peče, udí a dusí maso či zeleninu v jeden moment díky patentovanému konstrukčnímu řešení přívodu horkého vzduchu a aroma z ohně. Ohnivá lorna se používá na běžných grilech či ohništích pouhým umístěním nad oheň. Maso získává jedinečnou originální chuť, kterou nelze získat jinou úpravou.

Jsou výrobky značky Fiery Pot české výroby?

Ano, celý vývoj a výroba výrobků Fiery Pot probíhá v České republice.

Kde lze zakoupit ohnivou grilovací lornu Fiery Pot?

Výrobky značky Fiery Pot lze zakoupit exluzivně v e-shopu na adrese www.fierypot.cz.

Jak se používá grilovací ohnivá lorna Fiery Pot?

Grilovací lorna se používá na běžných grilech. Stačí umístit ohnivou lornu na mřížku grilu a můžete začít připravovat potraviny dle vašich chutí a výběru. Horní díl ohnivé lorny zabraňuje úniku aromatických par z připravovaného jídla a patentovaný přívod ve spodním díle přivádí horký vzduch a aroma z ohně nad připravované potraviny. Příprava pochoutek v grilovací lorně je nenáročná a výsledek je ohromující.

Proč je originální grilovací ohnivá lorna Fiery Pot vyrobena z potravinářské nerezavějící oceli 18/10?

Volba materiálu byla od začátku vývoje ohnivé grilovací lorny Fiery Pot důležitá. Potravinářská nerezavějící ocel 18/10 která je použita pro výrobu je zdravotně nezávadný materiál. Během vaření se z něj neuvolňují žádné chemické látky. Použitý nerezavějící ocelový materiál má sílu 1 mm což zaručuje optimální vstřebávání, vedení a akumulaci tepla. Též životnost nerezavějícího nádobí se dá počítat na generace. Toto je dnes doslova luxus při záplavě nekvalitních výrobků z celého světa.

Jaké dřevo nebo dřevěné uhlí lze použít na oheň při vaření v ohnivé lorně?

Pro založení a udržení ohně použijte pouze naturální dřevo (nekontaminované žádnými barvami, laky, oleji atd.). Zvoleným druhem dřeva ovlivníte chuťový tón pokrmu. Samozřejmě lze použít též dřevěné či grilovací uhlí.

Musím znát speciální recepty pro vaření v ohnivé grilovací lorně?

Ne, pro vaření v ohnivé lorně uplatníte všechny své oblíbené recepty. Nemusíte se obávat, žádné laborování vás nečeká.

Jsem vegetarián a pěstuji si vlastní zeleninu. Již dlouho si chci pořídit "něco" pro její úpravu na otevřeném ohni, čemu mohu věřit z hlediska zdravotní nezávadnosti a zaručení zachování kvality zeleniny. Prosím, je ohnivá grilovací lorna Fiery Pot právě to co hledám?

Ano, našel jste to co jste hledal. Zeleninu můžete grilovat, dusit, můžete připravovat zeleninové směsi, omáčky, můžete smažit zeleninu, prostě cokoliv vás napadne.

Jak nejlépe umýt grilovací lornu po použití? 

Snadné a rychlé čištění nádoby se zaschlými zbytky pokrmů se dobře odstraní, pakliže nádobu naplníte vodou s mycím prostředkem a necháme odmočit. Poté je mytí velmi snadné.